Główne rodzaje stali

 

Różne rodzaje stali powodują, że znacznie łatwiej dopasować je do danych zastosowań produkcyjnych. Poszczególne podgatunki tego surowca powstają dzięki dodawaniu do surowej stali dodatkowych pierwiastków i związków chemicznych. W ten właśnie sposób stal może nabrać konkretnych właściwości.

Zalety stali nierdzewnej

904lJest wiele czynników które powodują, że stal cieszy się tak duża popularnością. Zazwyczaj jednak jest to związane z faktem, że jest to surowiec najbardziej zróżnicowany. Nowe gatunki stali nabierają dodatkowych właściwości, dzięki dodaniu do nich dodatkowych pierwiastków czy też związków chemicznych. W ten sposób na przykład powstaje stal oznaczona kodem 904l, wchodząca do grupy stali nierdzewnych. Stal ta wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest wyjątkowo odporna na różnego typu kwasy organiczne, jak również i nieorganiczne, Dzieje się tak dzięki dodaniu do stali surowej związków chromu, jak również molibdenu, czyli związków które sa niemal zupełnie obojętne na większość kwasów. Pozytywne właściwości stali 904l powodują, że ma ona bardzo wiele różnego rodzaju zastosowań. Te gałęzie przemysłu, gdzie wykorzystuje się ją najczęściej, to przede wszystkim przemysł budowlany, chemiczny, ale także i medyczny. Co ciekawe stal ta jest również często stosowana w przemyśle stoczniowym, a to ze względu na jej odporność na wodę morską, czy też słonawą. Oczywiście tak jak w przypadku innego rodzaju stali, również z tego gatunku tworzy się wiele bardzo istotnych dla przemysłu półproduktów.

Stal jest obecnie jednym z ważniejszych surowców produkcyjnych. Wynika to przede wszystkim z tego że jest to bardzo zróżnicowany surowiec, podzielony na wiele odrębnych podgatunków. Każdy z nich a nieco inne właściwości, oraz co z tym się wiąże – zastosowania, w różnych gałęziach przemysłu.