Gdzie warto zamontować przesuwną szafę?

Urządzając mieszkanie, oprócz mebli, dodatków czy oświetlenia, najważniejszym aspektem aranżacji jest estetyczne i praktyczne zagospodarowanie miejsca do przechowywania rzeczy. Warto przemyśleć, czy zakup tańszych, gotowych mebli z sieciówki przełoży się na komfort użytkowania, którego się oczekuje, czy lepiej zainwestować w meble na wymiar, które można dopasować indywidualnie do swoich potrzeb. 

Projekt szafy na wymiar – jaki wybrać?

szafy przesuwne producentW każdym domu powinna znajdować się choć jedna, duża i pojemna szafa. Ręczniki, pościel, obrusy czy akcesoria gospodarcze trudno jest zmieścić w małych komodach czy szufladach, dlatego warto pomyśleć o praktycznej przestrzeni do przechowywania. Do wyboru mamy m.in. szafy wnękowe, narożne czy szafy przesuwne producent oferuje szerokie możliwości ich modyfikacji. Dzięki takim szafom na wymiar można w pełni wykorzystać specyfikę pomieszczenia czy wybranej wnęki, co do centymetra wykorzystując wybrany obszar. Na początku trzeba dokonać pomiarów i ustalić głębokość szafy przesuwnej, która najczęściej wynosi nie więcej niż 60 cm. Następnie wybiera się szerokość drzwi przesuwnych i planuje się rozkład wewnętrzny szafy. Mamy możliwość personalizacji układu — liczby i wysokości półek, obecności drążka na wieszaki, szuflad, pawlacza czy akcesoriów. Producenci często oferują separatory do szuflad, plastikowe kosze czy wiszące organizery. Niemałe znaczenie ma również zewnętrzny wygląd szafy, który powinien tworzyć spójną kompozycję z aranżacją wnętrza. 

Dużą rolę w projektowaniu szafy na wymiar na rozmiar pomieszczenia. Dzięki lustrzanym frontom drzwi można optycznie powiększyć wnętrze, a efektowne grafiki dodadzą elegancji dużym sypialniom. Ponadto odpowiednio dobrana kolorystyka sprawi, że szafa stanie się integralną częścią wystroju wnętrza.