Gdzie kupić biokominek?

Nowoczesne i ekologiczne źródła ogrzewania domu, to przedmiot pożądania znacznej części klientów. Producenci wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom ii praktycznie co roku, mamy jakąś nowość od producentów kominków, pieców i systemów grzewczych.

Czym jest biokominek?

biokominkiNawet jeżeli nie jest możliwe zainstalowanie kominka u nas w mieszkaniu, ze względu na różne ograniczenia. Z ofertą przychodzą producenci tak zwanych biokominków. Największą ich zaletą jest możliwość zamontowania zarówno w domach, jak i w mieszkaniu w bloku, z wielkiej płyty. Spalanie specjalnie dedykowanego biopaliwa, nie wymaga bowiem przewodu kominowego. Biokominki to naprawdę innowacyjne systemy grzewcze. Mogą być używane w pomieszczeniach z tradycyjnym systemem wentylacyjnym, jednak pomieszczenie nie może być całkowicie szczelne. Jednak prace montażowe z reguły nie obowiązują do podłączenia biokominka, do komina spalinowego. Biokominki, nie wydzielają absolutnie żadnych zapachów! Wynika to z faktu, że paliwo do tego urządzeń, stanowi bioetanol, który spala się w stu procentach. Podczas jego spalania powstają niewielki ilości pary wodnej i dwutlenku węgla. Dlatego pomieszczenie, w którym używa się biokominków, winno być regularnie wietrzone, gdyż do spalania niezbędny jest również tlen. Nie potrzeba go wiele, jednak warto choć rozszczelnić okno. Biokominek możemy zostawić włączony na całą noc, gdyż ilość bioetanolu, starcza na około pięć godzin. Palenie w biokominku, nie wysusza powietrza w pomieszczeniu, gdyż spalany etanol, przekształca się w parę wodną.

Ekologiczne źródła energii, robią dziś prawdziwą furorę. Każde nowoczesne źródła i systemy ogrzewania, sprzedają się niemalże na pniu. Producenci biokominków, podbijają rodzimy rynek od kilku lat. Z niemałym powodzeniem zresztą.