Funkcjonalne plisy do okna – tworzenie różnych konfiguracji

Plisy to awangardowe rozwiązania. A jak wiadomo – awangarda nigdy nie wychodzi z mody. Właśnie dlatego w wielu domach, mieszkaniach, biurach stosuje się plisy okienne, które sprawdzają się doskonale w roli ochrony przed światłem słonecznym.

Zalety korzystania z plis okiennych – jakie plisy wybrać?

plisy okiennePlisy okienne przyciągają okno i są wyjątkowo lekkie. Są też niezwykle funkcjonalne – łączą tak naprawdę zalety wszystkich innych osłon okiennych. W plisach okiennych materiał składany jest zazwyczaj na kształt harmonijki. Materiał jest też dokładnie szyty, a po obu jego stronach znajdują się 2 listwy. Plisa może poruszać się dzięki temu po dowolnej płaszczyźnie, części okna – w ten sposób będzie zasłaniać tylko jego fragment. Nie trzeba więc zasłaniać całego okna by pozbyć się intensywnych promieni słonecznych! Plisa to nowoczesny system, który stanowi też dekorację okienną. Może mieć wiele wzorów, kolorów w zależności od tego, w jakim pomieszczeniu będzie używana. Plisa nie zajmuje też wiele miejsca. Takie plisy okienne są tanie i efektowne. Plisy zawsze są idealnie dopasowane do okna. Posiadają funkcjonalny system do sterowania nimi. Plisy pasują praktycznie do każdego rodzaju pomieszczenia. Plisy okienne nazywa się też żaluzjami lub roletami plisowanymi. Nie są to tradycyjne przesłony okienne. Plisy montuje się bezpośrednio w świetle okna. Wybranie zbyt wąskich plis może sprawić, że światło będzie przebijać się po bokach. Dlatego zawsze należy dokładnie zmierzyć okno. System plis pozwala na jej ustawienie w dowolnej konfiguracji.

Chodzi o to, że plisa może znaleźć się na górze, w środku okna czy na samym dole – zależnie od tego, gdzie pada najwięcej promieni słonecznych. Plisy pasują do każdego okna – niezależnie od tego jaki ma kształt. Można stosować plisy w oknach skośnych, okrągłych, prostokątnych i wielu innych.