Fotowoltaikę można mieć taniej dzięki dotacjom

Cały czas warto zainwestować w odnawialne źródło energii jakim jest fotowoltaika. Chociaż planowano zmiany w zakresie rozliczania wyprodukowanej energii elektrycznej to na chwilę obecną wszystko jest po staremu. A rosnące ceny energii elektrycznej powinny skłonić każdego do zastanowienia się nad zainwestowaniem w panele fotowoltaiczne.

Jak skorzystać z dotacji unijnych?

fotowoltaika - dotacje unijneChcąc skorzystać z programu dofinansowań wystarczy wejść na stronę internetową odpowiednich urzędów lub instytucji. Do wyboru są dofinansowania rządowe realizowane przez urzędy gmin lub dofinansowania unijne. Można zyskać nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale trzeba wiedzieć gdzie i jaki wniosek złożyć. Jeśli nie mamy do tego głowy to możemy skorzystać z pomocy firm, w których ofercie jest fotowoltaika – dotacje unijne można uzyskać wówczas z pomocą takich właśnie firm. Konkurencja w branży fotowoltaicznej jest dzisiaj tak ogromna, że najlepsze firmy na rynku zajmują się również załatwianiem dla swoich klientów wszelkich możliwych dotacji. W praktyce wygląda to tak, że wystarczy znaleźć dobrą firmę montującą instalacje fotowoltaiczne a jej pracownicy zajmą się za nas całą resztą. I to jest chyba najprostszy sposób na skorzystanie z dotacji krajowych i unijnych. A gra jest warta świeczki, bo jeśli złoży się prawidłowe wnioski to można odzyskać nawet ponad połowę wartości naszej inwestycji.

W dzisiejszych czasach naprawdę warto zastanowić się nad zamontowaniem paneli fotowoltaicznych. Prąd i wszystkie inne źródła energii drożeją z dnia na dzień. A przecież fotowoltaika w połączeniu z pompą ciepła to zupełnie darmowe ogrzewanie domu i ciepłej wody użytkowej. Weźmy pod uwagę, że dzięki fotowoltaice możemy mieć prąd zupełnie za darmo, co z miesiąca na miesiąc oznacza większe oszczędności.