Folie do uszczelniania domu

 

Folie używane do uszczelniania (ogólnie mówiąc) domu, mają właściwości, które są wykorzystywane w celach ochrony budynków przed wilgocią. Mogą to być folie paroszczelne i paroprzepuszczalne. Obydwa rodzaje tych foli stosuje się w różnych miejscach budowli i ważne jest, aby stosować je tam, gdzie zalecił producent.

Folie chroniące przez gromadzącą się wilgocią

folia paroszczelnaBudowanie domu może się wydawać prostą pracą. Być może tak jest, dopóki stawiane są mury. Sam dach wymaga już specjalistycznych czynności, wykonywanych przez profesjonalnych dekarzy. Ale, skoro domu już stoi”, właściciel zabiera się za „zamknięcie budynku”. Zamknięcie – to znaczy wstawienie okien i drzwi. I tu pojawiają się tzw. pierwsze problemy. Samo wstawienie okien i drzwi może nie jest trudne, natomiast kłopot może sprawić uszczelnienie ościeżnic. Np. folia paroszczelna może być stosowana jedynie od wewnątrz. Gdyby zastosować ją od zewnątrz budynku, z czasem może dojść do nieprzewidzianych sytuacji, gdzie nasze ściany mogłyby się zacząć nagle „pocić”, a my nie wiedzielibyśmy za bardzo dlaczego. To właśnie od fachowców zależy bardzo wiele. Gdzie i jaką folię zastosują – też. Takie folie stosuje się jednak nie tylko przy budowie nowego domu. Stosowanie ich staje się nieodzowne, jeśli np. chcemy zaadoptować strych na pomieszczenia użytkowe. Mogą to być folie tzw. klasyczne, aktywne, oraz folie z ekranem aluminiowym. Najczęściej stosuje się je po to, aby nie doszło do nadmiernego zawilgocenia całego dachu.

Adaptacja pomieszczeń strychowych wymaga wiele pracy i zaangażowania od wykonującego. Ale także sam właściciel powinien zainteresować się, co dzieje się na jego strychu. Zatrudniając odpowiednich ludzi będzie miał pewność, że pomieszczenia strychowe będą dobrze uszczelnione.