Efektywna tlenoterapia hiperbaryczna

O terapiach tlenem już się mówiło wiele lat temu, a obecnie zaczęto je coraz powszechniej stosować. Wbrew pozorom, to właśnie tlen może poprawić lub pogorszyć nasze zdrowie, gdyż dociera do każdego zakamarka naszego ciała.

Jak przebiegają terapie hiperbaryczne?

skuteczna tlenoterapia hiperbaryczna we wrocławiuOsoby z chorobami układu oddechowego, często są kierowane na tlenoterapie, ponieważ to dla nich doskonała metoda lecznicza. I nie chodzi o tlen jakim oddychamy, ponieważ jest stan jest bardzo zły. Chodzi o terapię czystym tlenem, który jest wpuszczany do specjalnej komory pod trzy razy większym ciśnieniem niż nasze ciśnienie atmosferyczne. Mogłoby się wydawać, że to niewielka zmiana, ale jednak ma ogromne znaczeni, ponieważ przy takim ciśnieniu, do naszego organizmu trafia znacznie więcej tlenu, który dociera nawet do niedotlenionych miejsce. Skuteczna tlenoterapia hiperbaryczna we Wrocławiu jest przeprowadzana w kilku instytutach zdrowia. Każdy z nas może się zapisać na nią, ponieważ dziś jest powszechnie dostępna. Wystarczy wykonać przynajmniej dziesięć zabiegów tlenoterapii, z czego każdy będzie trwać około trzydzieści – czterdzieści minut, aby dostrzec pozytywne rezultaty. Powszechnie tlenoterapia jest stosowana u pacjentów, którzy zatruli się czadem, ponieważ tlen pod dużym ciśnieniem, pomaga szybko natlenić komórki  wyprzeć z organizmu tlenek czadu. Również jest ona stosowana u pacjentów z otyłością, Alzheimerem, miażdżycą czy cukrzycą. Skuteczność tejże metody jest bardzo wysoka, dlatego też jest takie duże zainteresowanie nią.

W czasie terapii, pacjenci są zamykani w komorze hiperbarycznej, gdzie wdychają bezpośrednio lub przez specjalne maski czysty tlen. Jest to metoda całkowicie bezpieczna i polecana osobom z różnymi problemami zdrowotnymi w każdym wieku.