Dobrze zachowana stara cegła z rozbiórki

Mieszkania w nowoczesnym, loftowym stylu coraz częściej są urządzane z użyciem cegły rozbiórkowej. Naturalne materiały z historią są cennym produktem poddawanym recyclingowi. Cegły z domów przeznaczonych do rozbiórki są często w bardzo dobrym stanie. Wystarczy je doczyścić i zaimpregnować. Nadają się do powtórnego użycia na ścianach lub kominkach.

Jak urządzić mieszkanie z cegłą w roli głównej?

stara cegła z rozbiórkiPopularnym sposobem na ciekawą aranżację wnętrza jest wykorzystanie materiałów budowlanych z recyclingu. Dużym zainteresowaniem wśród stylistów wnętrz cieszy się stara cegła z rozbiórki. Pozyskiwana jest z autentycznych, historycznych zabudowań. Mogą to być domy mieszkalne, mury, kamienice, budynki gospodarcze lub stare zabudowania fabryk i zakładów produkcyjnych. Cegły o stuletnim rodowodzie bywały wytwarzane w manufakturach lub ręcznie. Dlatego odznaczają się dużą trwałością i wyjątkowymi walorami estetycznymi. Takiej starej cegłówki nie kupi się w zwykłym markecie budowlanym. Po odzyskaniu cegły z rozbiórkowych budowli, jest ona czyszczona, impregnowana i przygotowywana do ponownego użycia. W sprzedaży są zarówno bloczki prostokątne, o charakterystycznym kształcie, najbardziej klasycznych wymiarach, jak i niewielkie kawałki uzyskane po obróbce starej cegłówki. Takie materiały mogą przetrwać jeszcze przez wiele lat. Dlatego warto urządzać nowoczesne mieszkanie z użyciem starych, historycznych cegieł.

Odrobina powiewu historii to zaleta mieszkania. Wnętrze wygląda bardziej przytulnie i na pewno stylowo. Aby uzyskać efekt nowoczesnego mieszkania w stylu industrialnym, pomocne będą materiały budowlano- wykończeniowe takie, jak stara cegłówka z rozbiórki. Posiada głęboki, intensywny koloryt od jasnych, żółtych barw po brąz i czerwień.