Dobry hydrant na naszym podwórku

 

Kończąc budowę domu możesz go ubezpieczyć, aby mieć pewność, że w razie pożaru otrzymasz pieniądze na odbudowę. Możesz również zrobić coś, co bardzo szybko ugasi pożar i sprawi, że nie będziesz potrzebować dodatkowych pieniędzy. Stawiając na posesji hydrant z łatwością zabezpieczysz się przed ryzykiem wystąpienia ognia i będziesz mógł spokojnie korzystać z budynku.

Jaki hydrant wstawić na posesji?

hydrant z wężemZakłady wodociągowe bez problemu podłączą hydrant do sieci wodnej na Twojej posesji. Najlepszy dla Ciebie będzie tradycyjny hydrant z wężem. Ważne, aby miejsce w które podepniesz wąż miało taką samą średnicę, jak węże używane przez Straż Pożarną. Dzięki temu nie tylko Ty skorzystasz na hydrancie, lecz również profesjonalne służby. Chodzi o złącze średnicy stu pięciu milimetrów. Wąż powinien być zakończony gwintowanym pierścieniem z uszczelką, który zapobiegnie przedostawaniu się wody poza hydrant. Z takim pierścieniem na pewno nie dojdzie do spadku ciśnienia. Hydrant powinien być prawidłowo oznaczony. Jak to zrobić? Jest to bardzo proste, wystarczy pomalować go na czerwono, a nie będzie problemu z tym, aby go odszukać. Taki hydrant kosztuje sześćset złotych, a za metr bieżący węża zapłacimy dwadzieścia dwa złote. Opłaca się to kupić dla bezpieczeństwa. Nie będziemy potrzebować dodatkowego ubezpieczenia, ponieważ będziemy mieli jak zwalczyć ogień w przypadku zagrożenia.

W Polsce są ludzie, którzy chcą instalować u siebie takie hydranty. O wiele częściej można je spotkać na przykład w Stanach Zjednoczonych, jednak ta metoda zapobiegania pożarom przechodzi coraz bardziej do naszego kraju. Polacy dzięki temu czują się pewniej i bezpieczniej. Nawet Straż Pożarna może korzystać z takich hydrantów, aby uratować nasz dom lub naszych sąsiadów.