Dobra chemia do basenu

 

Moja teściowa od jakiegoś czasu pracuje na basenie. Pracuje tam jako sprzątaczki i dużo opowiada mi o tej pracy tam. Teściowa bardzo dużo opowiada o swoich obowiązkach i mam wrażenie, że od tego czasu gdy ona tam pracuje o jej stanowisku i obowiązkach wiem praktycznie wszystko.

Teściowa dawkuje chemię na basenie

polecana chemia basenowaTeściowa co jakiś czas musi zastosować chemię basenową. I to mnie w sumie najbardziej interesowała jak działa taka chemia do basenu. Teściowa powiedziała mi, że są to takie specjalne tabletki i one się bardzo powoli rozpuszczają. Tabletki te działają w taki sposób że zapobiegają powstawaniu glonów. Do tego działają bakteriobójczo a także grzybobójczo. Teściowa powiedziała mi, że w gruncie rzeczy ta polecana chemia basenowa jest bardzo bezpieczna. W końcu w basenie mogą kąpać się nawet niemowlaki. I ona nie widziała jeszcze nigdy żeby ktoś źle zareagował na tego typu wodę. Jej zdaniem pewnie szybciej można się uczulić taka wodą z kranu niż tą w basenie. Taka woda bowiem jest często sprawdzana i musi przejść wiele rygorystycznych testów. Ja nawet nie miałam o tym pojęcia. Zdaniem teściowej gdyby nie ta chemia basenowa to na pewno wiele osób zrezygnowało by z chodzenia na basen. Bo wtedy dopiero nie byłoby o bezpieczne. Teściowa powiedziała mi, że stosowanie tej chemii jest też bardzo proste. A te tabletki do basenu działają nawet do dwóch tygodni. Także ona nie ma tego obowiązku uzupełniania tabletek codziennie.

Jest podobno wiele środków chemicznych do basenów. Ale jest tylko jeden takie, który działa na tak wiele rzeczy jednocześnie. Dlatego też przy okazji jest bardziej ekonomiczny dla właścicieli basenu. Teściowa opowiedziała mi także co jaki czas trzeba wymieniać wodę w basenie. I, że ogólnie na basenach są bardzo przestrzegane wszystkie normy higieny.