Do czego stosowany jest automatyczny słupek?

Ze względu na coraz większy ruch kołowy w niektórych miejscach należy stosować dodatkowe środki zabezpieczeń. Dotyczy to w szczególności przestrzeni, gdzie jednocześnie przebywać może wiele osób. W takich miejscach jak rynek czy obszary wydzielone na wydarzenia kulturalne poruszać się mogą jedynie pojazdy do tego uprawnione. Jest to przeważnie zaopatrzenie, obsługa techniczna czy służby porządkowe.

Rodzaje słupków parkingowych

słupki parkingowe automatyczneW innych przypadkach ruch należy wyeliminować. W tym celu stosowane są często słupki parkingowe automatyczne umożliwiające ograniczenie przejazdu do danego miejsca. Są one przeważnie wykonane ze sterowaniem hydraulicznym. Ich obudowa jest odporna na oddziaływanie środowiskowe takie jak opady czy promieniowanie słoneczne. Sprzęt tego typu musi działać niezawodnie co sprawia, że przed wprowadzeniem do obrotu musi on przejść szereg testów. Ma to na celu potwierdzenie jego skuteczności zgodnie z obowiązującymi normami czy wymogami prawnymi. Dodatkowo słupek posiada sygnalizację dźwiękową jego ruchu. Możliwe jest również jego opuszczenie w przypadku zaniku zasilania dzięki wbudowanemu elektrozaworowi. Co więcej można dokonać tego ręcznie stosując odpowiedni klucz. W konstrukcji słupka przewidziany jest również specjalny system SOS, który rozpoznaje dźwięk pojazdów uprzywilejowanych. Jest to niezwykle ważne.

Dzięki temu możliwe jest natychmiastowe opuszczenie słupka co umożliwia skuteczniejszą akcję ratunkową czy interwencję. Warto wspomnieć, że tego typu osprzęt można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i również za pośrednictwem Internetu. W przypadku konieczności zamówienia większych ilości warto zwrócić się bezpośrednio do producenta słupków. Często bowiem uzyskać można atrakcyjny rabat, który pozwoli obniżyć cenę jednostkową zakupu.