Czym charakteryzuje się fachowe oprogramowanie open erp

Open erp jest darmowym systemem erp, który obejmuje zarządzanie różnorakimi projektami, w tym sprzedażą, relacjami z klientami, stanami magazynowymi, produkcją, finansami oraz zasobami ludzkimi a także wieloma innymi procesami biznesowymi. Oprogramowanie open erp posiada oddzielne komponenty klienta i serwera.

Open erp jest tworzone w Pythonie

fachowy open erpOprogramowanie open erp obejmuje zarówno oprogramowanie na dysku klienta internetowego, jak również samodzielny program opracowany dla GTK + i serwer aplikacji. Wszystkie moduły w open erp są oparte na języku programowania Python oraz bazie danych PostgreSQL. Najbardziej znanym oprogramowaniem open source erp jest Odoo. Jego historia sięga 2005 roku, kiedy Fabien Pinckaers, założyciel i obecny CEO Odoo, zaczął rozwijająć swój pierwszy produkt – TinyERP. Jego celem było stworzenie produktu, który pozwoliłby mu stać się poważnym graczem w świecie twórców oprogramowanie źródłowego. Jednak trzy lata później zdał sobie sprawę, że  słowo „drobny” (tiny) w nazwie produktu nie było najlepszym rozwiązaniem. Nazwa została następnie zmieniona na open erp. W ten sposób powstał fachowy open erp. Firma zaczęła się szybko rozwijać i w 2010 roku firma miała już ponad setkę pracowników. Produkt open erp był bardzo dobrym rozwiązaniem, ale jego twórca nie ustrzegł się też wad.W późniejszym czasie twórca open erp postanowił się skupić w mniejszym stopniu na dostarczaniu usług dla swoich partnerów biznesowych. Większy nacisk postanowiono położyć na sam rozwój oprogramowania. Tak też zrobiono.

Nowa strategia firmy została dobrze przyjęta. Odnotowano szybki wzrost udziału firmy na rynku, a w 2013 roku udało się  zdobyć nagrodę Deloitte dla najszybciej rozwijającej się firmy na rynku belgijskim, co było dużym sukcesem.