Czy suki szczenne potrzebują specjalnej karmy?

Na świecie jest naprawdę wielu miłośników psów. To wspaniałe zwierzęta które mogą stać się dla człowieka prawdziwymi przyjaciółmi. Dlatego też powinniśmy postarać się o zapewnienie im jak najlepszych warunków dzięki którym będą mogły prawidłowo się rozwijać oraz po prostu dobrze żyć.

Dlaczego trzeba zakupić sukom szczennym odpowiednią karmę?

karma dla suk szczennychSzczególnie w przypadku suk szczennych trzeba ostrożnie podchodzić do ich diety. Nie można dawać im zbyt mało karmy, ani zbyt dużo. Jednocześnie trzeba także zwracać uwagę na jakość, bo taka karma powinna posiadać wszelkie potrzebne składniki odżywcze które są ważne dla szczeniąt. Ogółem w przypadku niedokarmiania suki szczennej płody nie rozwiną się prawidłowo, natomiast jeśli się ją przekarmi to będzie miała problemy z urodzeniem szczeniaków. Dlatego też trzeba zwrócić szczególną uwagę na to co dokładnie się podaje do jedzenia. Przez pierwszą połowę ciąży nie należy zmieniać ilości karmy, dopiero w czasie drugiej połowy można zacząć to robić. Wtedy trzeba co tydzień zwiększać ilość podawanej karmy o jakieś dziesięć procent. Dzięki temu można spodziewać się że płody będą posiadały odpowiednią ilość wszelkich składników odżywczych. Poza tym zalecana jest wtedy specjalna karma dla suk szczennych, bo posiada wszystko co potrzebne w takiej sytuacji. Jeśli zależy wam na tym żeby szczenięta urodziły się zdrowe to trzeba postarać się o odpowiednią dietę suki szczennej. Mimo wszystko ma to ogromny wpływ na rozwój szczeniąt.

Jeśli tylko się zastanowicie to z pewnością docenicie wszelkie zalety które może dać stosowanie takiej karmy w przypadku suki szczennej. Nie można sobie pozwolić na to by podawać byle co, bo niestety nie skończy się to wtedy zbyt dobrze. Trzeba zawsze starać się o to żeby suka szczenna miała odpowiednią karmę.