Czy można pływać łodzią bez uprawnień?

Wakacje to czas, kiedy wiele osób planuje swoje urlopy. Powinien to być czas, który pozwoli na całkowity relaks oraz „naładowanie baterii”, aby wrócić do pracy pełnym energii. Bardzo ciekawym pomysłem na spędzenie urlopu może być długi rejs po mazurskich jeziorach. Niektórzy jednak martwią się, ze nie mogą sobie na to pozwolić, ponieważ nie posiadają uprawnień.

Wynajęcie łodzi bez patentu żeglarskiego

wynajem łodzi bez uprawnień na mazurachCzy patent żeglarski jest konieczny, aby móc wynająć jacht? Odpowiedź na to pytanie może niektórych zaskoczyć, a na pewno sprawić, że wakacje na jeziorze przestaną być tylko marzeniem. Możliwy jest bowiem wynajem łodzi bez uprawnień na mazurach. Dlaczego? Ponieważ polskie prawo pozwala na pływanie jachtem nawet wtedy, kiedy nie posiada się ku temu odpowiednich papierów. Są jednak pewne ograniczenia z tym związane – takie jachty mają określoną maksymalną moc silnika oraz długość kadłuba. Chociaż nie są to ogromne statki, mogą zapewnić niezapomniane wrażenia, jakie daje samodzielne sterowanie łodzią w tak pięknych okolicznościach przyrody. Przed wyruszeniem w rejs należy oczywiście przejść odpowiednie szkolenie, więc nie trzeba się martwić, że nie zna się w ogóle na żeglarstwie – wszystkich potrzebnych informacji dowie się już na miejscu. Takie łodzie są często zaopatrzone w kabiny sypialniane, dzięki czemu nie trzeba się także martwić wynajmowaniem pokoju w różnych hotelach – wystarczy zacumować w wyznaczonym miejscu.

Wakacje spędzone na pokładzie łodzi mogą być niezapomnianą przygodą dla całej rodziny lub paczki przyjaciół, którzy postanowili wspólnie spędzić urlop w aktywny sposób. Mazurskie jeziora dostarczają niezapomnianych wrażeń, ponieważ są niezwykle piękne, a podziwianie ich z łodzi jest najlepszym sposobem ich poznania.