Co powinno być w dobrym hotelu?

Każdy wie, że poziom hotelu wskazują gwiazdki. Ale nawet doświadczonemu podróżnikowi trudno będzie na bieżąco wytłumaczyć, w jaki sposób są mu przypisane te gwiazdki i co hotelarz ma obowiązek zrobić ze statusem hotelu trzy- lub pięciogwiazdkowego na przykład położonego nad Przylądkiem Rozewie w Jastrzębiej Górze.

Gwiazdki hotelowe – zasady

hotel jastrzębia góraIstnieje standard hotelowy, który został przyjęty w 1989 roku przez Światową Organizację Turystyki. Opisuje, co powinien mieć hotel określonej kategorii. Pod koniec lat 80. nie było śladu Wi-Fi ani płaskich telewizorów, nawet te same klimatyzatory były bardziej luksusowym przedmiotem niż niedrogim sprzętem AGD. Można więc uznać, że dzisiejsze hotele nad morzem, które mają trzy gwiazdki są o wiele lepsze, niż te, które miały pięć gwiazdek dwadzieścia lat temu. Hotele dwugwiazdkowe są to niedrogie hotele z niewielkim wyborem usług. Jest recepcja, ale nie zawsze jest ona całodobowa. Codzienne sprzątanie na mokro w dwóch gwiazdkach jest możliwe na życzenie, jednak pościel i ręczniki zmieniane są tutaj nie częściej niż raz w tygodniu. Trzy gwiazdki hotelowe oferują usługi pralnicze, obsługę pokoju. Posiadają dziedzińce, patia i inne pomieszczenia ogólnodostępne. A jeśli hotel jest kurortem nad morzem, to najczęściej jest też basen. Wtedy uznaje się to za bardzo luksusowy hotel Jastrzębia Góra posiada również czterogwiazdkowe hotele, które przejęły wszystkie usługi z trzech gwiazdek i dodały do ​​nich bardziej reprezentacyjne oferty, takie jak spa, gabinety masażu, sauny, kilka barów i restauracji na miejscu.

Jeśli chodzi o hotele pięciogwiazdkowe, są to luksusowe hotele z wielopokojowymi apartamentami dla gości, prywatnymi basenami, luksusowymi markowymi kosmetykami na toaletce. Takie również są nad naszym morzem. W tym przypadku jest mocno spersonalizowane podejście do gości.