Certyfikat zapewnia bezpieczeństwo placów zabaw dla dzieci

 

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż dla wszystkich rodziców liczy się przede wszystko bezpieczeństwo ich dzieci. Nic w tym dziwnego, gdyż chwila nieuwagi może skończyć się złamaną ręką naszego dziecka albo innym urazem. Z tego też powodu istotne jest kupowanie elementów placów zabaw, posiadających certyfikaty, świadczące o ich bezpieczeństwie w użytkowaniu.

Dziecięce place zabaw powinny posiadać certyfikaty bezpieczeństwa

certyfikowany plac zabawW dzisiejszych czasach to właśnie certyfikaty stanowią gwarancję, że produkty i sprzęty je posiadające wykonane są z materiałów najwyższej jakości i zapewniają bezpieczne korzystanie z nich. Tak też jest, gdy zamierzamy zakupić certyfikowany plac zabaw dla żłobka, przedszkola, czy parku, w którym będą będą bawić się nasze dzieci. Każda huśtawka, czy piaskownica, nie wspominając już o wszelkich drabinkach muszą być bezpieczne. Małe dzieci są bardzo ruchliwe i potrafią wejść dosłownie wszędzie, stąd tak ważne jest, by zapewnić im możliwość zabawy na placach zabaw, które posiadają wymagane przez prawo europejskie atesty i certyfikaty, zapewniające bezpieczną zabawę. Zawsze musimy mieć pewność, że huśtawka nie urwie się podczas zabawy i utrzyma ciężar huśtającego się dziecka. Podobnie, jak huśtawki bezpieczne muszą być zjeżdżalnie dla maluchów i oczywiście piaskownice, które nie mogą być wylane betonem, jak czyniono to jeszcze kilka lat temu. Gdy dzieci będą bawić się w takiej piaskownicy, każdy upadek może być niebezpieczny i grozić rozbiciem głowy.

Oczywistym jest, iż nasze powinny mieć dla siebie tylko i wyłącznie certyfikowany plac zabaw. Musimy wiedzieć, że żadna bramka nie upadnie i żadna drabinka nie zerwie się pod ciężarem bawiących się dzieci. Z tego też powodu tak ważne są certyfikaty, które wskazują na dopuszczalną ilość dzieci, która mogą bawić się jednocześnie, gdyż mamy zagwarantowaną maksymalną wagę oraz inne oznaczenia, takie jak certyfikaty bezpieczeństwa.