Ceny dobrych skuterów elektrycznych

 

Pojazdy elektryczne to doskonała alternatywa dla rowerów bądź skuterów spalinowych. Są wygodne, pozwalają sprawnie poruszać się przede wszystkim po mieście i do tego są tanie w eksploatacji. W oferowanych obecnie przez producentów pojazdów elektrycznych zasięg jest całkiem dobry i pozwala na wygodny dojazd do pracy czy szkoły oraz powrót.

Ceny skuterów elektrycznych względem ich parametrów

skuter elektryczny cenaJedyną trudnością w codziennym korzystaniu z pojazdów elektrycznych jest trudność w znalezieniu ogólnodostępnych stacji ładowania. Są one najczęściej dostępne w centrach handlowych, choć stale powstają nowe punkty, wraz ze wzrostem popularności pojazdów elektrycznych. Maksymalna prędkość skuterów elektrycznych oscyluje wokół 40km/h, a ich zasięg od 30 do 50km na jednym ładowaniu, które trwa od 6 do 10 godzin. Największą zaleta tego rozwiązania to cena. Zarówno skuter elektryczny cena to nie duży wydatek, jak i jego koszty eksploatacji nie są duże. Testy skuterów pokazują, że przejechanie takim pojazdem 100km to koszt zaledwie od dwóch do trzech złotych, a niejednokrotnie mamy możliwość darmowego ładowania skutera na przykład w miejscu pracy lub w galerii handlowej. Zaletą pojazdów elektrycznych jest też fakt, że nie wymagają wymiany oleju czy części, z wyjątkiem ewentualnie opon. Wszystko to  sprawia, że nie licząc roweru, skuter elektryczny jest najtańszym środkiem transportu, nawet od komunikacji miejskiej.

To o czym warto także wspomnieć w kontekście pojazdów elektrycznych jest kwestia bezpieczeństwa. Stosunkowo tanie skutery elektryczne mają dobrą jakość kluczowych dla bezpieczeństwa elementów jak oświetlenie, klakson, hamulce, stabilność. Przed zakupem wystarczy przysiąść i sobie jasno określić co jest nam niezbędne a z czego ewentualnie możemy zrezygnować.