Budżetowy kask do jazdy konnej

Amatorskie kaski jeździeckie często zapewniają podobną ochronę głowy jak zwykłe kaski ochronne BHP, a z racji iż służą one głównie do nauki jazdy, nie muszą być wyposażane w żadne akcesoria. Do profesjonalnej, wyczynowej jazdy konnej nie nadają się jednak prawie wcale, więc zawodnicy wyposażają się w znacznie lepsze i wytrzymalsze kaski, o zdecydowanie wyższym poziomie ochrony głowy.

Kask do profesjonalnej jazdy konnej

kask jeździecki horzeLekkie kaski z tworzyw sztucznych są zdecydowanie bardziej popularne od nieszczególnie wygodnych kasków stalowych, które do niedawna były podstawowym wyposażeniem każdego zawodnika jeździeckiego. Takie kaski są bowiem nie tylko bardzo komfortowe, ale również zapewniają najwyższy poziom ochrony głowy po upadku. Jednym z bardzo polecanych, budżetowych kasków ochronnych jest kask jeździecki Horze, bardzo lekki i wytrzymały, choć dość tani. Dzwon tego kasku wykonany jest z trzech warstw materiału kompozytowego, zdecydowanie bardziej trwałego i odpornego na uszkodzenia niż plastikowe tworzywa sztuczne, z których odlewane są dzwony tanich kasków. Jednocześnie, jest to materiał na tyle lekki iż nie obciąża głowy jeźdźca nawet po długim noszeniu czy intensywnej jeździe. Fasunek kasku umieszczony jest dość nisko, i zapewnia doskonałą amortyzację podczas upadku czy uderzenia w dowolną przeszkodę.

Jest również uszyty z bardzo przyjemnego w dotyku materiału, nie drażniącego skóry i nie obcierającego podczas jazdy tak jak mają w zwyczaju zwykłe parciane fasunki w tanich kaskach. Owy kask jest jednym z najlepszych elementów ochronnych, dostępnych dla początkujących jeźdźców konnych i polecany jest również do jazdy rekreacyjnej, z racji niewielkiej wagi, wygodnego układu fasunku i bardzo przystępnej dla amatorów jeździectwa ceny.