Budując dom pamiętajmy o wnękach na rolety

Realizację marzeń o budowie domu zaczyna się zawsze od tego samego. Od wizyty u architekta albo od zamówienia gotowego projektu budowlanego dostępnego w internecie na stronach pracowni architektonicznych. I właśnie na tym etapie musimy już podjąć decyzję o tym jak będą wyglądały nasze okna albo raczej o tym czym je przysłonimy przed wpadającymi promieniami słonecznymi.

Rolety montuje się w przygotowanych wnękach

montaż rolet szczecinW zdecydowanej większości domów w oknach można zobaczyć rolety. Nad oknami od zewnątrz zamontowane są specjalne kasety, czyli obudowy, w których rolety się zwijają. Takie kasety najłatwiej jest zamontować wówczas, gdy w otworach okiennych są przygotowane specjalne wnęki. I właśnie dlatego w każdym projekcie budowlanym są one od razu w oknach uwzględnione. Jeśli tylko inwestorzy mają w planach zamontowanie rolet. Natomiast zaplanowanie rolet na etapie projektu bardzo ułatwia późniejszy montaż rolet Szczecin, bo ekipa montażowa nie musi skuwać muru nad oknami. A trzeba pamiętać, że nad otworami okiennymi umieszcza się specjalne poroża, które wzmacniają całą konstrukcję ściany okiennej. A w nich kucie to jest prawdziwy wyczyn – nawet przy użyciu najlepszego sprzętu budowlanego. W każdym razie warto podjąć decyzję o zamontowaniu rolet maksymalnie wcześnie. Ostatnim momentem na podjęcie takiej decyzji jest moment, w którym ekipa budowlana zaczyna budować dom na wysokości okien.

W trakcie budowy można jeszcze zmienić zdanie, ale nikt tego już w tym momencie nie robi. Jeśli zaplanujemy sobie okna zasłonięte roletami to trzymamy się tej wersji aż do końca budowy. A wówczas trzeba tylko przypilnować, żeby murarze zostawili nam wnęki pod kasety z roletami. To zdecydowanie ułatwi prace montażowe, po których nie będzie bałaganu.