Bramy przesuwne i rolki w nich

Bramy przesuwne są bardzo modne, ponieważ ludzie cenią sobie wygodę. Nie muszą otwierać bramy samodzielnie, ponieważ zazwyczaj montują do tego automat. W przypadku takich bram trzeba dbać o to, aby rolki, dzięki którym brama przesuwa się po prowadnicy były w dobrym stanie. Polecam zwrócić na to uwagę już w chwili zakupu bramy. Dzięki temu nie będziemy mieć kłopotów otwieraniem oraz zamykaniem.

Rolki w prowadnicy bramy przesuwnej

Rolki do bram przesuwnychTego typu rolki są bardzo ważne. Najlepiej, aby były wykonane ze stali, która jest pokryta warstwą sylikonową. Wtedy wiesz, że rolki do bram przesuwnych nie zawiodą, nawet jeśli będą przez długi czas używane. Należy również zadbać o ich smarowanie. Co najmniej raz w roku warto jest je przesmarować, aby woda nie spowodowała, że pojawi się na nich rdza. Każda brama powinna mieć zamontowane co najmniej cztery rolki. Dzięki temu będzie się płynnie poruszać, a poza tym nie będzie wydawać dźwięków podczas otwierania oraz zamykania. Standardowa średnica rolki wynosi osiemdziesiąt milimetrów, jednak jeśli kupiłeś niestandardową bramę, nowe zamienniki znajdziesz w sklepach internetowych. Wymiana rolek jest konieczna raz na piętnaście lat, czyli dość długi okres. Zajmują się tym specjaliści od bram. Obecnie na rynku bardzo łatwo jest znaleźć ludzi, którzy świadczą usługi tego typu. Naprawią bramę, wymieniając w nich stare rolki, na zupełnie nowe, ze sklepu internetowego.

Rolki w tym przypadku stanowią bardzo ważną rolę. Wielu właścicieli bram przesuwnych nie zdaje sobie z tego sprawy, ponieważ nie zaglądają do mechanizmu bramy. Jeśli nie chcesz, aby kiedyś brama Cię zaskoczyła, musisz pamiętać o smarowaniu rolek. Dzięki temu nie pokryją się rdzą, ani nie zamarzną w sezonie zimowym. Wychodzi na to, że jest to duża zaleta.