Bezpieczna sprzedaż mieszkania z pośrednikiem

Na rynku nieruchomości wciąż zdarzają się przypadki nieuczciwych kupujących lub osób, które rezerwują dany lokal, a potem załatwiane formalności z ich strony ciągną się miesiącami. W takiej sytuacji właściciel nieruchomości często traci wiele okazji na szybką sprzedaż „od ręki”. Czy jednak można w jakiś sposób się zabezpieczyć, aby dokonać opłacalnej transakcji?

Jak szybko i bezpiecznie sprzedać nieruchomość?

jak bezpiecznie sprzedać mieszkanieMimo iż w internecie można znaleźć wiele wskazówek dotyczących tego, jak krok po kroku sprzedać dom, mieszkanie czy działkę, to wciąż zdecydowana większość osób decyduje się na współpracę z biurem pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Nic w tym jednak dziwnego, skoro agenci zadbają o odpowiednie wypromowanie ogłoszenia oraz bezpieczeństwo całej transakcji pod względem formalnych i prawnym. Jeśli więc ktoś się zastanawia jak bezpiecznie sprzedać mieszkanie, to zdecydowanie powinien skorzystać z pomocy lokalnego biura nieruchomości. Oczywiście klient może sam dodać ogłoszenia na portalach online czy w mediach społecznościowych, ale to agent zadba o odpowiednią rozmowę z potencjalnym kupcem przedstawiając same zalety mieszkania i jego lokalizacji. To on będzie umiejętnie negocjować cenę oraz zapewni bezpieczną procedurę (m.in. sporządzając umowę przedwstępną i rezerwując wizytę u notariusza). 

Niektórzy chcą zaoszczędzić na prowizji i dlatego samodzielnie starają się sprzedać posiadane mieszkanie. Wtedy jednak mamy ograniczony dostęp do klientów, którzy także w większości przypadków chcą jednak działać przez biuro nieruchomości, właśnie ze względu na zapewnioną ochronę przeprowadzanej transakcji kupna – sprzedaży. Taka współpraca jest także korzystna, gdy właściciel mieszka w znacznej odległości od sprzedawanego lokalu.